Zprávy z naší školy - BŘEZEN 2022

Úvodní stránka > Aktuality > Zprávy z naší školy - BŘEZEN 2022

ZPRÁVY Z NAŠÍ ŠKOLY 

 Vážení rodiče,

jaro je za dveřmi a ráda bych Vás informovala o tom, co nás v tomto období v naší škole čeká. První týden v březnu budou jezdit přihlášené děti na lyžařský výcvik do Olešnice v Orlických horách. Informace o odjezdu jste obdrželi na email, který jste uvedli při přihlášení.

Podali jsme žádost o dotaci na pokračování rekonstrukce naší školní kuchyně, tak aby splňovala standardy dnešní doby. V případě úspěšné žádosti chceme vyměnit původní kuchyňskou linku za nerezovou. Z předchozí úspěšné dotaci byl pořízen konvektomat, stolička na čaj, nerezový stůl a vodní lázeň.

V březnu se celý pedagogický sbor začne vzdělávat v cyklu seminářů Formativní hodnocení. Jedná se o nástroj pedagogické komunikace mezi učitelem a dítětem. Tato zpětná vazba je průběžná a umožňuje popis dané situace, zpětnou vazbu nedává pouze učitel dítěti, ale i dítě samo sobě. Děti se díky formativnímu hodnocení zaměřují na dosahování svých vzdělávacích cílů.  

V sobotu 2. dubna proběhnou v místních základních školách zápisy do prvních tříd. I v případě, že uvažujete o odkladu školní docházky, tak se musí Vaše dítě do ZŠ zapsat/přihlásit. Děti se nemusí účastnit zápisu osobně, ale je třeba doložit potřebné dokumenty k zápisu (jejich seznam najdete na webových stránkách základních škol).

Jak jste si někteří všimli, tak hledáme novou paní učitelku/pana učitele do naší MŠ. Paní učitelka Irena Klingerová se chystá do zaslouženého důchodu a my všichni jí přejeme hlavně hodně zdraví. Doufáme, že se nám během následujících měsíců podaří najít plnohodnotnou náhradu.

Následující události:

  • 3. divadlo v MŠ
  • 3. logopedie s Mgr. Miroslavou Sahulovou pro objednané děti
  • 3. beseda pro děti na téma „Brouci a hmyz“

 UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN: V době letních prázdnin bude MŠ uzavřena od 17. 7. – 12. 8. 2022.

Zbývající dny v červenci a srpnu bude provoz omezen podle počtu přihlášených dětí.

 

Třídy

1. třída liščata

2. třída sovičky

3. třída medvíďata

Další informace