ZPRÁVY Z NAŠÍ ŠKOLY - PROSINEC

Úvodní stránka > Aktuality > ZPRÁVY Z NAŠÍ ŠKOLY - PROSINEC

Vážení rodiče,

celý rok opět uběhl velmi rychle a i přes všechna úskalí, která nám přinesl, se blíží Advent a pro děti tak očekávaný Štědrý den. Tento měsíc bude i pro nás v MŠ jiný a to především v tom, že se nesejdeme s Vámi rodiči při vánoční besídce. Tato setkání jsou pro nás velmi příjemná a vždy se těšíme na společně strávené chvíle i s Vámi. Děti však o nic nepřijdou. Plánujeme je seznámit s tradicemi a zvyky Vánoc, budeme zpívat koledy, péct cukroví a 16. prosince budeme mít Vánoční den. Tento den dejte dětem slavnostní oblečení, paní kuchařka uvaří slavnostní oběd a děti dostanou nové hračky a didaktické pomůcky od Ježíška (to je překvapení).

Ve čtvrtek 3. 12. 2020 a další čtvrtek 10. 12. 2020 nepůjde v naší ulici elektřina. Máme však zajištěno náhradní řešení a tak bude v MŠ teplo, světlo i teplá strava a čaj.

POBYT VENKU – i v zimních měsících chodíme s dětmi ven. Prosíme Vás o sledování aktuálního počasí a podle toho děti ráno do MŠ oblékejte. Je třeba, aby měly vyteplené kalhoty, legíny nebo punčochy, vhodné boty, čepici a rukavice. Správné oblečení umožní dětem užít si pobyt na čerstvém vzduchu. Děkujeme.

FOTOGRAFIE – na našem webu (www.msboro.cz) jsou k dispozici v galerii FOTOGRAFIE fotky dětí při různých aktivitách, hrách a pobytu venku. Máte tak možnost nahlédnout do života dětí v MŠ.

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

Lyžařský výcvik bude v týdnu od 4. 1. – 8. 1. 2021. Připravte dětem lyže + helmu a VHODNÉ OBLEČENÍ NA LYŽOVÁNÍ.

Organizace kurzu: Děti odjíždí od školky v doprovodu svých pedagogů, po příjezdu do areálu jsou k dispozici instruktoři, kteří se o lyžařskou výstroj i o děti dále postarají (pomáhají s převlékáním a přípravou dětí), rozdělení do skupin podle informací od rodičů, v průběhu kurzu přesouvání dle aktuálních dovedností, děti se připravují a odpočívají ve vyhřívaném stanu, k dispozici teplý čaj po celou dobu pobytu v areálu, svačinka před výukou nebo po ukončení výuky (ze školky), lyže, lyžáky a helmy zůstávají uskladněny celý týden v areálu (lyžáky se vysušují), v pátek zakončení malými závody a slavnostním vyhodnocením závodů i celého kurzu, všechny děti získají hodnocení lyžařských dovedností - Soptíkovo vysvědčení a absolventský odznak. Více informací v průběhu prosince (čas odjezdu).

NADCHÁZEJÍCÍ UDÁLOSTI:

  • Čert a Mikuláš v MŠ (4. 12.)
  • Logopedie s Mrg. Sahulovou (15. 12.)
  • Vánoční den (16. 12.)

Přejeme Vám krásné a pohodové prožití Vánoc s Vašimi dětmi.

 

Třídy

1. třída liščata

2. třída sovičky

3. třída medvíďata

Další informace