Zprávy z naší školy - PROSINEC 2021

Úvodní stránka > Aktuality > Zprávy z naší školy - PROSINEC 2021

Vážení rodiče,

celý rok opět uběhl velmi rychle a i přes všechna úskalí, která nám přinesl, se blíží Advent a pro děti tak očekávaný Štědrý den. Tento měsíc bude i pro nás v MŠ jiný a to především v tom, že se nesejdeme s Vámi rodiči při plánovaném "Vánočním zvonění" nebo při tradičních besídkách. Tyto setkání jsou pro nás velmi příjemná a vždy se těšíme na společně strávené chvíle i s Vámi. Děti však o nic nepřijdou. Plánujeme je seznámit s tradicemi a zvyky Vánoc, budeme zpívat koledy, péct cukroví a 16. prosince budeme mít Vánoční den. Tento den dejte dětem slavnostní oblečení, paní kuchařka uvaří slavnostní oběd a děti dostanou nové hračky a didaktické pomůcky od Ježíška (to je překvapení).

POBYT VENKU – i v zimních měsících chodíme s dětmi ven. Prosíme Vás o sledování aktuálního počasí a podle toho děti ráno do MŠ oblékejte. Je třeba, aby měly vyteplené kalhoty, legíny nebo punčochy, vhodné boty, čepici a rukavice. Správné oblečení umožní dětem užít si pobyt na čerstvém vzduchu. Děkujeme.

Protože máme některé paní učitelky nemocné a chceme zachovat kvalitní standard vzdělávání (nechceme spojovat třídy a různě omezovat provoz), tak nám v prosinci bude suplovat za nemocné paní učitelky naše bývalá kolegyně paní Libuše Nágrová, bývalá paní ředitelka Iva Jehličková a také paní učitelka Eliška Holendová, která u nás v minulosti již pracovala. 

NADCHÁZEJÍCÍ UDÁLOSTI:

  • Čtvrtek 2. prosince - návštěva Mikuláše, anděla a čerta. Do třídy Soviček půjde na návštěvu pouze Mikuláš a anděl.
  • Pátek 3. prosince se bude konat výlet do Potštejna pro děti ze třídy Liščata a Medvíďata. Odjezd od MŠ cca v 9:15 - 9:30. Dejte dětem vhodné oblečení. Návrat na oběd kolem 13:00 hodiny. V případě, že si budete chtít děti vyzvednout hned po výletě (obědě), tak volejte cca ve 12:30 na tel. číslo 739 098 119 paní ekonomce - v tuto dobu budeme vědět čas návratu a dokážeme odhadnout v kolik hodin budou děti po obědě.
  • Pondělí 13. prosince navštíví MŠ "svatá Lucie" (seznámení s jednou z mnoha tradic, které se snažíme v MŠ předat dětem).
  • Čtvrtek 16. prosince Vánoční den.
  • Vánoční zvonění uskutečníme s dětmi v týdnu od 13. 12 - 17. 12. 2021.

Vánoční prázdniny začínají 23. prosince 2021.

Přejeme Vám krásné a pohodové prožití Vánoc s Vašimi dětmi.

 

 

Třídy

1. třída liščata

2. třída sovičky

3. třída medvíďata

Další informace