Distanční výuka pro předškoláky

Úvodní stránka > Aktuality > Distanční výuka pro předškoláky

Vážení rodiče,

vzhledem k současné situaci Vám posíláme pro naše předškoláky materiály, které Vám pomůžou se vzděláváním dětí doma (povinné předškolní vzdělávání). Materiály, které Vám předkládáme, jsou na cca dva týdny, poté se Vám ozveme znovu s dalším tématem (11. 3. 2021). Není cílem vše vypracovat hned, ale během následujících týdnů s dětmi hovořit a pracovat na toto téma.

V MŠ máme mnoho materiálů a pracovních listů, které Vám můžeme zapůjčit nebo nakopírovat. Domníváme se však, že je třeba děti zapojit především do sebeobsluhy - při hygieně a oblékání. Učte děti zavazovat tkaničky, mazat chleba, krájet zeleninu, navlékat korálky, stříhat (to vše rozvíjí jemnou motoriku). Hrajte společenské hry. Veďte děti k úklidu hraček a věcí na své místo, ať Vám pomohou utírat nádobí, prostírat stůl, skládat a třídit vyprané prádlo- obracet oblečení z rubu na líc.

Při stolování děti jedí celým příborem – v MŠ toto trénujeme od začátku školního roku a děti si tuto dovednost osvojují velmi dobře.

Součástí složky, kterou Vám posíláme domů je i seznam bodů, které je potřeba s dětmi více procvičovat. Žlutě jsou vyznačeny body, ke kterým najdete ve složce pracovní list. V případě potřeby dětem vše dovysvětlí třídní učitelky. 

Vždy na konci týdne si zopakujte, co už všechno víte. Poproste rodiče, aby se vás ptali.. a vy budete odpovídat. 

Nezapomeňte se fotit při plnění úkolů a fotky posílejte na reditelka@msboro.cz, všechny fotky pak najdete na školním webu.

Prosíme děti, aby si pracovní listy podepsaly a po návratu do MŠ je odevzdejte třídním učitelkám. Materiály uložíme do jejich portfolií.

 V případě dotazů nám zavolejte.  Rády odpovíme na všechny Vaše dotazy, dovysvětlíme úkoly a poskytneme dětem zpětnou vazbu (LIŠČATA: 777 704 626, SOVIČKY: 777 509 680.

 Mějte se hezky, pozdravujte „naše děti“ a těšíme se, až se znovu sejdeme.

 Třídní učitelky Dana, Hana, Jana a Eva

PS: Chystáme hru pro všechny děti. Sledujte náš web.

Třídy

1. třída liščata

2. třída sovičky

3. třída medvíďata

Další informace