Vnitřní řád školní jídelny

HUSOVA 530, 517 24  BOROHRÁDEK

www.msboro.cz, IČO: 75015676, tel.: 739 098 119

Vnitřní řád školní jídelny

Vnitřní řád školní jídelny je soubor pravidel a opatření spojených s provozem školní jídelny.

Školní jídelna zajišťuje stravování řádně zapsaných dětí a stravovaných zaměstnanců školy.

Vnitřní řád školní jídelny je závazný pro všechny osoby, které se stravují ve školní jídelně, v případě nezletilých žáků i pro zákonné zástupce.

Vnitřní řád školní jídelny je zpracován v souladu s těmito zákony a vyhláškami:

• zákonem č. 561/2004 Sb., školský zákon, ve znění pozdějších předpisů,
  • zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů,
  • vyhláškou č. 107/2005 Sb., o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů,
  • vyhláškou č. 137/2004 Sb., o hygienických požadavcích na stravování služby a o zásadách osobní a provozní hygieny při činnostech epidemiologicky závažných, ve znění pozdějších předpisů,
  • vyhláškou č. 84/2005 Sb., o nákladech na závodní stravování a jejich úhradě v příspěvkových organizacích zřízených ÚSC, ve znění pozdějších předpisů,
  • nařízení EU č. 852/2004 o hygieně potravin, ve znění pozdějších předpisů.

Jídelníček je vždy sestavován podle zásad zdravé výživy a dodržování výživových norem u sledovaných potravin a v rozsahu dle § 4 odst. 3 a 9 vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování. Jídelníček je vyvěšen na nástěnkách v   šatnách každé třídy a dále pak na webových stránkách školy. Dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU), jsou na jídelním lístku uváděny alergeny dle seznamu. Na nástěnkách a na webových stránkách školy je seznam alergenů zveřejněn. Jednotlivé alergeny jsou očíslovány a tato čísla jsou pak uvedena za pokrmem v jídelním lístku.  Dietní stravu v současné době jídelna nepřipravuje.

Provoz školní jídelny

Provoz školní jídelny je stejný jako školní kuchyně, od 6.30 do 15.00 hodin v provozních dnech MŠ. V jednotlivých třídách se vydávají a konzumují tři jídla denně – přesnídávka, oběd a svačina.

Výdej přesnídávky                 8.30  –  9.00 hodin

Výdej oběda                           11.30 – 12.15

Výdej odpolední svačiny        14.00 – 14.30

Pitný režim zajišťuje mateřská škola po celý den.

Ovoce a zelenina je dětem podáváno formou ovocných a zeleninových táců.

Dozor a bezpečnost dětí při stravování je zajištěn učitelkami MŠ v jednotlivých třídách.

Cena stravného:

norma

norma (děti s odloženou školní docházkou)

přesnídávka

Školné činí

350,00 Kč

Přihlášení ke stravování:

Strávník je přihlášen na školní rok po předání vyplněné přihlášky ke stravování.

Odhlašování stravy:

Odhlášky se přijímají do 7.00 hodin téhož dne. Tato změna musí být nahlášena do odhlašovacích sešitů (v šatnách dětí), emailem (stravovani@msboro.cz), nebo telefonicky vedoucí stravování na č. 777 483 785 do kuchyně (k dispozici je nepřetržitě záznamník). Pokud, rodiče nahlásí změnu jinak – neručíme za to, že tato změna bude provedena.

Pokud dítě není odhlášeno:

• z odpolední svačiny – je možno tuto svačinu odebrat, ale pouze svačinu originál zabalenou např. mléčné výrobky
  • z oběda – první den nemoci dítěte je možnost odebrání oběda do jídlonosiče (ne do skleněných nádob) od 11.10 – 11.20, jinak je oběd rozdán ostatním dětem v MŠ.
  • Jestliže je dítě neomluveno, oběd je dále započítáván.

Stravné se platí bezhotovostně na účet školy 181332062/0300. Pouze ve výjimečných případech a po domluvě s vedoucí školní jídelny je možné zaplatit stravné v hotovosti v předem určených dnech v kanceláři vedoucí školní jídelny.

V Borohrádku, dne 1. 9.2017

Ředitelka školy Mgr. Eva Musilová