Předškolní vzdělávání

Úvodní stránka > Aktuality > Předškolní vzdělávání

v této době, kdy se řeší preventivní opatření, Vás chceme uklidnit ohledně povinného předškolního vzdělávání. Nemusíte se bát, že Vaše děti něco zameškají. Jejich přípravě na vstup do ZŠ se paní učitelky poslední měsíce věnovaly velmi intenzivně. I vy rodiče jste dostávali mnoho námětů, co u dětí procvičovat. Děti, které mají v září nastoupit do prvních tříd, budou určitě dobře připravené.

Zatím je doma zapojte především do sebeobsluhy - při hygieně, oblékání, zavazování tkaniček, mazání chleba, krájení zeleniny, navlékání korálků, modelování, stříhání, hrajte společenské hry - pexeso, Člověče, nezlob se!, Doubble, hrajte námětové hry - Na maminku, Na kuchaře, Na montéra, choďte do přírody, kde nejsou lidé - přeskakujte překážky, choďte na nerovném povrchu, zkoušejte rovnováhu, stavějte domečky z větviček a mechu, cestou komentujte dopravní značky - jaký mají geometrický tvar, barvy, hrajte hry, vezměte míč, švihadlo, kolo. Hrajte slovní fotbal, poslouchejte zpěv ptáků a opakujte ho, nezapomeňte procvičovat logopedii a grafomotoriku - ta je pro vstup do školy nejvíc potřebná. Hodně s dětmi mluvte - vysvětlete jim citlivě, jaká je situace, nuťte je vyprávět např. děj pohádky - povídejte si o ní, popisujte ilustrace v knížkách.

Zkrátka si vynucený pobyt doma s dětmi užijte jako rodina.

Věřte, že nás celá situace mrzí, ale zdraví je přednější.

Vaše třídní učitelky.